Медичні та фармацевтичні технології Ізраїлю можуть допомогти Україні в реалізації реформи охорони здоров’я

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:
Медичні та фармацевтичні технології Ізраїлю можуть допомогти Україні в реалізації реформи охорони здоров’я, — Глава Уряду
Медичні та фармакологічні технології Держави Ізраїль, визнані одними з найкращих у світі, можуть бути максимально корисними для України в контексті реалізації оголошеної Урядом реформи сфери охорони здоров’я. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з керівництвом Центру «Тева» та керівниками провідних ізраїльських компаній сфери біомедичної інженерії.

«Ми зацікавлені, щоби бізнес-середовище розвивало взаємодію, і цей діалог мав конкретний результат. Ми відкриті у підвищенні кооперації та зацікавлені в поглибленні співпраці. Ми знаходимося на початку зміни цієї системи. Все, що пов’язано з медициною, фармакологією, є дуже важливе для України», – наголосив Глава Уряду.
Він зауважив, що одним з прикладів успішної співпраці Ізраїлю та України в медичній сфері є робота фармацевтичної компанії «Тева», яка однією з перших долучилася до урядової програми «Доступні ліки». Програма стартувала 1 квітня і передбачає виділення безкоштовних ліків хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Глава Уряду підкреслив, що посиленню співпраці у сфері охорони здоров’я та фармакології сприятимуть вже зроблені Кабінетом Міністрів кроки щодо дерегуляції фармацевтичного ринку та спрощення реєстрації медичних препаратів. Значний поштовх також нададуть підписаний 15 травня п’ятирічний План співробітництва у галузі охорони здоров’я та медицини між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Держави Ізраїль, та зусилля Уряду України зі створення інфраструктури для розвитку медичних проектів.
«Наш інтерес полягає у тому, щоб ми створили певні інфраструктурні речі на території України для того, щоб наша спільна кооперація була ефективною для обох сторін», — сказав Прем’єр-міністр і запевнив представників фармакологічного бізнесу Ізраїлю у всебічній підтримці проектів з боку Кабінету Міністрів.

Митницями ДФС з початку травня цього року вже забезпечено до бюджету 9,3 млрд. гривень.

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

За перші 6 банківських днів травня 2017 року до Державного бюджету України зібрано 13,8 млрд. грн. платежів, які контролюються Державною фіскальною службою. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Фактично середньоденний збір у травні цього року складає 2,3 млрд. гривень. Це на 42,7 % більше, ніж у травні 2016 року – тоді за 6 банківських днів збір платежів склав 9,7 млрд. грн.

«За перші 6 банківських днів травня митниці вже спрямували до бюджету майже половину запланованих на цей місяць надходжень. Порівняно з травнем минулого року середньоденний показник з надходжень на митницях зріс на 55,7%. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб така тенденція зберігалася й надалі», — підкреслив Мирослав Продан.

Так, митницями ДФС з початку травня цього року вже забезпечено до бюджету 9,3 млрд. гривень.

«Підкреслюю, що таких результатів ми досягаємо виключно завдяки успішній боротьбі з корупцією на митниці та ліквідації незаконних схем переміщення вантажів. У жодному разі ми не тиснемо на легальний бізнес, аби показати гарні результати», – зазначив Мирослав Продан.

Нагадаємо, що у січні-квітні 2017 року до зведеного бюджету надійшло 260,6 млрд. грн. Це на 61,4 млрд. грн., або на 30,8%, більше відповідного періоду минулого року.

Под новые санкции против российских компаний, попала и компания «1С»

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

Под новые санкции против российских компаний, список которых опубликован на сайте президента, попала и компания «1С», известная своим программным обеспечением, которым пользуются многие украинские предприятия. Санкции против этой компании вводятся сроком на три года и возникает вопрос, что делать нашим бухгалтерам, которые привыкли к этим программам? Можно ли и дальше пользоваться российским программным продуктом?

— Санкции вводятся относительно запрета новых торговых операций в отношении именно указанных в списке компаний, — говорит юрист Мария Коваль. – То есть, вы не сможете официально купить программный продукт «1С» на новый период времени непосредственно у компании, которая указана в списке. Если у вас уже установлен пакет программ, то вы им можете пользоваться до окончания срока пользовательского соглашения. Другой вопрос, как часто разработчик будет делать обновления, понимая, что в ближайшее время украинский бизнес будет переходить на другие программные продукты.

В компании «Еврософтпром», которая владеет правами на использование торговых марок «1С» в Украине, сообщили, что прямого запрета на торговлю продукцией «1С» в Украине нет.

— Санкции вводят запрет на деятельность некоторых компаний, — сообщили «КП в Украине» в компании «Еврософтпром». – Поэтому компании-франчайзи, которые уже выкупили продукцию «1С» и не попали в санкционные списки, смогут продавать ее конечным пользователям и дальше. Что касается поддержки уже существующих клиентов, то мы сделаем все возможное, чтобы обновления выходили вовремя.

Эксперты в области IT-технологий говорят, что продукция «1С» может повторить путь антивируса Касперского, который тоже попал под запрет в Украине. В итоге это программное обеспечение начали продавать через украинское юрлицо.

Как говорят специалисты, в Украине около четверти всего бизнеса пользуется продукцией «1С». Альтернативное программное обеспечение тоже есть, но главный вопрос сложности перехода заключается в сроках внедрения программ и переобучении персонала.

НБУ погіршив оцінку прибутку працюючих банків майже на 20%

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

НБУ погіршив оцінку прибутку працюючих банків майже на 20% . Нацбанк погіршив оцінку прибутку працюючих банків за перший квартал на 19,3% – до 4,1 мільярда гривень.
Національний банк України переглянув показники роботи банківської системи за перший квартал 2017 року, погіршивши оцінку прибутку працюючих банків на 19,3%, або майже на 1 мільярд гривень, – до 4,102 мільярда гривень. Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на останні дані за перший квартал станом на 15 травня з урахуванням коригуючих проводок.

Раніше, 5 травня, регулятор повідомив, що платоспроможні банки в січні-березні 2017 року отримали 5,086 мільярда гривень чистого прибутку. Згідно з оновленими даними НБУ, націоналізований «ПриватБанк» в першому кварталі 2017 року отримав 1,108 мільярда гривень прибутку, що в 2,3 рази нижче попереднього показника на рівні 2,512 мільярда гривень, оприлюдненого у звітності на сайті Асоціації українських банків 5 травня.
Як випливає з оновленою звітності НБУ, за підсумками кварталу 69 з 90 працюючих банків отримали прибуток, у тому числі найбільші показники прибутку у «Райффайзен Банку Аваль», «Приватбанку», «Першого українського міжнародного банку», «Укрексімбанку», «Креді Агріколь Банку». Серед 21 збиткового за підсумками кварталу банку найбільші збитки показали «ВТБ Банк», «Укрсоцбанк», «Форвард», «Промінвестбанк», «Місто Банк». Також повідомляється, що сумарний прибуток банківської системи за перший квартал становив 495,776 мільйона гривень, оскільки п’ять неплатоспроможних банків отримали 3,606 мільярда гривень збитків.

Банківська система України, з урахуванням працюючих і неплатоспроможних банків, у 2016 році отримала 195,658 мільярда гривень збитку, що є рекордним історичним показником. Станом на початок 2017 року активи працюючих банків в Україні становили 1,256 трильйона гривень, а кількість працюючих банків – 96. Попередній рекордний історичний збиток банківської системи України було зафіксовано в 2015 році, коли негативний фінансовий результат працюючих банків становив 66,6 мільярда гривень.

За останній рік з держреєстру зникло 72 компанії

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

За останній рік з держреєстру зникло 72 компанії — OpenDataBot. За інформацією сервісу, кожна з цих компаній може бути пов’язана з рейдерством та відмиванням грошей. За останній рік з держреєстру зникло 72 компанії . За останній рік з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій зникли 72 компанії, повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.

За інформацією сервісу, кожна з цих компаній може бути пов’язана з рейдерством та відмиванням грошей. Як наголошується в повідомленні, кожна компанія, яка реєструється в Україні, потрапляє в держреєстр. Якщо компанію ліквідують, то змінюється її статус, але дані про цю компанію можна знайти в реєстрі. В якості ілюстрації наводиться приклад компанії «Ансі», яка зникла з реєстру, при цьому за даними сервісу OpenDataBot компанія в грудні минулого року фігурувала у справі про рейдерство. OpenDataBot звернувся із запитом до Міністерства юстиції з вимогою роз’яснити зникнення компанії з реєстру і обіцяє найближчим часом опублікувати відповідь.

Міністерство фінансів України розробило дорожню карту реалізації Плану дій BEPS

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

Міністерство фінансів України розробило дорожню карту реалізації Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting – розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування) і представило її на огляд експертам.
У чому суть?
Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином країни втрачають надходження у бюджет.
За два роки країни-члени ОЕСР та “Велика двадцятка” розробили План дій BEPS та Програму розширеного співробітництва для встановлення так званих правил гри, за якими країни мають формувати стратегії податкового планування. Фірми та компанії, які раніше могли уникнути оподаткування, не зможуть цього зробити, і державний бюджет не втратить надходження. Такий механізм BEPS є вкрай важливим для економік, що розвиваються, оскільки вони особливо залежать від податку на прибуток підприємств.

З 1 січня 2017 року Україна також приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та взяла на себе зобов’язання імплементувати так званий Мінімальний стандарт Плану дій BEPS – обов’язкові чотири заходи із п’ятнадцяти запропонованих.
Що це дає для України?
Імплементація Мінімального стандарту Плану дій BEPS дозволить ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування.
“По-перше, ми повинні забезпечити оподаткування прибутку там, де створюється додаткова вартість, де здійснюється економічна діяльність. І по-друге, ми будемо протидіяти штучному виведенню прибутків з-під оподаткування з України”, — зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк під час презентації розробленої Міністерством фінансів дорожньої карти реалізації Плану дій BEPS на зустрічі 28 квітня 2017 року у приміщенні Національного банку України.
Імплементація Мінімального стандарту є обов’язковою вимогою для всіх країн-учасниць Програми розширеного співробітництва. Також Міністерство фінансів підтримує ініціативу стосовно подальшої імплементації всіх заходів Плану дій BEPS у партнерстві з ОЕСР.
Довідково
Мінімальний стандарт – це обов’язкові 4 із 15 кроків, які мають бути реалізовані кожною країною-учасницею. І саме в цьому полягає відповідальність України – реалізувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS.
Програма розширеного співробітництва (inclusive framework) – це платформа для діалогу між країнами, створена задля реалізації заходів з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків з-під оподаткування.
Мінімальний стандарт включає обов’язкову реалізацію наступних заходів:
Шкідливі податкові практики або шкідливі пільгові режими – ЗАХІД 5 Плану дій BEPS.
Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом включення до них запропонованих правил запобігання зловживанню угодою — ЗАХІД 6 Плану дій BEPS.
Удосконалення чинних національних правових норм стосовно документації з трансфертного ціноутворення та майбутнього обміну інформацією — ЗАХІД 13 Плану дій BEPS.
Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом підвищення ефективності механізмів вирішення спорів — ЗАХІД 14 Плану дій BEPS.

Економіка України зберігає позитивну динаміку, зростання ВВП

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

Економіка України зберігає позитивну динаміку, зростання ВВП в першому кварталі становило 2,4%, — Мінекономрозвитку.

Економіка України за оперативними даними першого кварталу поточного року зберігає позитивну динаміку: зростання ВВП за підсумками січня-березня становило 2,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики України.
Разом з тим порівняно з 4 кварталом 2016 року з урахуванням сезонного коригування зафіксовано його незначне падіння – на 0,3%. Як наголошують фахівці департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, його ключовою причиною стала транспортна блокада Донбасу: економіка України з 2014 року ще жодного разу не опинялася в так званий зоні комфорту. Новим випробуванням 2017 року стало припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними та автомобільними шляхами у межах Донецької та Луганської областей, що позначилося на незначному скороченні, порівняно з 4 кварталом 2016 року, реального ВВП. Проте в цілому новий виклик не зупинив започатковане економічне зростання, реальний ВВП у розрахунку 1 квартал до 1 кварталу 2016 року збільшився на 2,4%.
Причому, за оцінкою Мінекономрозвитку, зростання збережено завдяки активізації діяльності у сфері послуг попри від’ємну динаміку ключових виробничих сфер – сільського господарства та промисловості.
У цілому зростання підтримувалось не лише внутрішнім попитом, а й зовнішнім, який після звуження впродовж останніх 5 років отримав позитивний поштовх в умовах сприятливої цінової кон’юнктури на ключових для нашої країни товарних ринках. Підтримкою позитивних процесів в економіці виступало зростання заробітних плат, поступова стабілізація національної валюти (її курсової та цінової складових), продовження процесів реформування економіки та покращення ділових очікувань.
За підсумками року ми очікуємо продовження позитивної динаміки ВВП на рівні 1,8[±0,2]%.

Ассоциация ПРАВОВАЯ ГИЛЬДИЯ информирует:

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж «Вконтакте» та «Однокласники» та інших російських ресурсів на території України.

Про це йдеться в указі №133/2017 від 15 травня на сайті Президента. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.

Зокрема, нові санкції проти Росії передбачають блокування доступу до таких популярних соцмереж, як «ВКонтакте» і «Однокласники». Також доступ буде заблоковано до всіх сервісів «Яндекса» – «Яндекс.Деньги», «Яндекс.Новини», «Яндекс.Пошта», Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода), крім головної сторінки «Яндекса».

Під санкції потрапляють і «Mail.Ru Group», сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Зірка», ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №133/2017
Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»
Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:
1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (додається).
2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
Указ Президента України від 16 вересня 2015 року № 549 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»;
Указ Президента України від 18 вересня 2015 року № 550 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 вересня 2015 року «Про внесення змін до додатка 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»;
Указ Президента України від 29 березня 2016 року № 121 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 березня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка»;
Указ Президента України від 27 травня 2016 року № 224 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року «Про деякі персональні спеціальні обмежувальні заходи (санкції)»;
Указ Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».
4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України П.ПОРОШЕНКО
15 травня 2017 року

Улюблені банки Кабміну: де зберігають гроші урядовці

АСОЦІАЦІЯ «ПРАВОВА ГІЛЬДІЯ УКРАЇНИ» ІНФОРМУЄ:
Улюблені банки Кабміну: де зберігають гроші урядовці

У Верховній Раді все ще не визначилися, кого призначити керівником Національного банку. Тим часом «банкопад» у країні триває. Лише за останній тиждень квітня Україна недорахувалася ще трьох фінустанов, тож журналісти сайту «24» поцікавились — яким банкам довіряють свої статки українські урядовці. 

Загалом діючий Кабінет міністрів України тримає в українських банках 5 826 523 гривень у національній валюті, а також 117 905 євро і 5 611 428 доларів США. А міністр фінансів Олександр Данилюк навіть має на рахунку 5 430 англійських фунтів стерлінгів, щоправда, тримає їх у британському банку. 

Тож найбільшу кількість рахунків задля зберігання там накопичень урядовці відкрили: у «Ощадбанку» (11), «Приватбанку» (10), «Укрсоцбанку» (5), «Укргазбанку» (4), «Альфа-банку» (3). 

Якщо говорити про суми валютних вкладів, то п’ятірка лідерів має такий вигляд:
1. «Ощадбанк» (1 246 315 доларів і 269 євро).
2. «Укргазбанк» (450 000 доларів і 100 000 євро).
3. «Приватбанк» (1037 доларів+16 200 євро).
4. «Укрсоцбанк» (9888 доларів і 1083 євро).
5. «Універсал Банк» (11 160 доларів).

Найбільші суми гривневих вкладів наші урядовці довірили: «Креді Агріколь Банку» – 2 111 139; «Ощадбанку» – 1 672 970; «Укрсоцбанку» – 409 624; «Укрсиббанку» – 312 314; «Приватбанку» – 234 173. 

Топ міністрів-вкладників
П’ятірка урядовців, що тримають на рахунках найбільше грошей, виглядає наступним чином. Міністр юстиції Павло Петренко зберігає 27 989 230 гривень у «Ощадбанку», «Приватбанку» та «Софійському». Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик довірив 14 897 424 гривень «Приватбанку» та «Укргазбанку». А один з головних правоохоронців країни Арсен Аваков 5 641 330 гривень поклав на рахунки «Державниого експортно-імпортного банку України» та «Ощадбанку». Прем’єр Володимир Гройсман свої 2 606 213 гривень доручив зберігати «Креді Аргіколь Банку» та «Приватбанку». Міністр оборони Степан Полторак задекларував 1 190 603 гривень на рахунках «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». 

Окремо варто відзначити в.о. міністра охорони здоровя Уляну Супрун: у неї сума задекларованих грошових активів, що розміщені на банківських рахунках, та інших фінансових внесків, напевне, найбільша. Тільки внесків до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ Супрун має на понад 3 мільйони доларів. Втім, ці гроші були зароблені у США і зберігаються на рахунках американських фінансових установ. В Україні урядовиця тримає два рахунки – у «Кредобанку» та «Укргазбанку», всього близько 170 тисяч гривень.

Мінфін оприлюднив проект нової Інструкції з нарахування та сплати ЄСВ

АСОЦІАЦІЯ «ПРАВОВА ГІЛЬДІЯ УКРАЇНИ» ІНФОРМУЄ: Мінфін оприлюднив проект нової Інструкції з нарахування та сплати ЄСВ

Оприлюднено проект постанови КМУ «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

На офіційному веб-сайті Мінфіну оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України (завантажити), яким пропонується викласти в новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Щоправда, на сайті розміщено лише сам проект постанови та 19-ть додатків до Інструкції. Текст Інструкції чомусь поки що відсутній.

Як пояснюють у Мінфіні, зміни розроблено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства наказу Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449 у зв’язку із прийняттям Закону № 1774-VIII, Закону №1692-VIII, Закону № 1369-VІІІ.
Зауваження та пропозиції стосовно змісту нормативно-правового акту можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:
Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail: homut@minfin.gov.ua , doroshkova@minfin.gov.ua;
Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua